ارزان ترین خودرو دنده اتوماتیک موجود در ایران
ارزان ترین خودرو دنده اتوماتیک موجود در ایران

ارزان ترین خودرو دنده اتوماتیک موجود در ایران

ارزان‌ترین خودرو دنده خودکار موجود در ایران

ارزان ترین خودرو دنده اتوماتیک موجود در ایران
ارزان ترین خودرو دنده اتوماتیک موجود در ایران

در این مقاله قصد داریم ارزان‌ترین خودرو دنده‌اتومات موجود در بازار ایران را معرفی کنیم.

اکنون خودروهای خارجی زیادی در ایران هستند که دنده‌اتومات می‌باشند، این نوع خودروها برای مردم ما کالای لوکس محسوب می‌شوند. شرکت خودروسازان راین، خودروی راین وی ۵ «Rayen V5» را به‌عنوان ارزان‌ترین ماشین دنده خودکار بازار ایران عرضه کرده هست.

خودروی چینی ارزان‌قیمت FAW وستا وی ۵ بانام راین وی ۵ توسط شرکت خودروسازان راین از شرکت‌های تابعه گروه صنایع خودروسازی کرمان در بازار ایران به فروش می‌رسد. مدل خودکار این محصول نیز به‌تازگی وارد بازار کشورمان شده هست.شاید تعداد زیادی از خریداران ایرانی فکر می‌کنند که ماشین دانگ سنگ اچ ۳۰ کراس ایران اتومبیل و یا شاید هم برلیانس اچ ۲۰۰۰ پارس ماشین، ارزان‌ترین خودروهای خودکار بازار باشند؛ اما در حال حاضر، خودروسازان راین، ارزان‌ترین اتومبیل دنده  خودکار بازار را در اختیار دارد.

این خودرو با حجم موتور 1497cc و موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ،گشتاور 135 نیوتن بر متر تولید می‌کند. وزن 1070 کیلویی این خودرو قابلیت افزایش شتاب آن را فراهم نموده است.این خودرو با گیربکس 5 دنده دستی و فرمان برقی، نسل جدیدی از خودروهای پیشرفته در این کلاس را معرفی می‌نماید. با توجه به مصرف سوخت تنها 6.1 لیتر، راین در رده اقتصادی‌ترین خودروی بازار کنونی قرار می‌گیرد.روکش چرمی صندلی‌های آن، راحتی و زیبایی فضای داخلی آن را دوچندان نموده است. این خودرو با ترمز EBD+ABS و سیستم تعلیق مک فرسون امنیت سرنشینان را تأمین می‌نماید. لازم به ذکر است، فنّاوری موتور،گیربکس و سیستم ترمز این خودرو متعلق به کمپانی تویوتای ژاپن است.

راین وی ۵ یا همان اتومبیل چینی فاو وی ۵ با لوگوی شرکت ایرانی راین ماشین در بازار کشورمان عرضه می‌شود. در سال ۹۴ نیز نسخه دنده دستی این ماشین وارد بازار شده بود که استقبال عمده خوبی از آن نشد و این اتومبیل چینی باقیمت کمتر از ۴۰ میلیون تومان نتوانست از پس رقبای فرانسوی و حتی ایرانی خود بربیاید.

منبع : پلمس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *