روش های کاربردی برای کم کردن هزینه های عروسی

روش های کاربردی برای کم کردن هزینه های عروسی

روش های کاربردی برای کم کردن هزینه های عروسی

حقیقت اینه که برگزاری مراسم عروسی برای زوج های جوان بسیار پرهزینه است. اما بهتره از ابتدای زندگی صرفه جویی رو شروع کنید تا در آینده با مشکلات مالی متعدد روبرو نشید. اگه در اولین چالش زندگی که همون برگزاری جشن عروسی هست بتونید مدیریت خوبی داشته باشید این میتونه یک تجربه عالی و فوق العاده برای ادامه ی راه و مدیریت زندگی درسالهای پیش رو باشه. در اینجا راه های کاربردی برای برگزاری یک عروسی خوب و کم خرج رو بهتون معرفی می کنیم.

روش های کاربردی برای کم کردن هزینه های عروسی

1- لیست مهمان ها:  تا جایی که مقدور هست لیست مهموناتونو کم کنید. اینکار باعث کاهش هزینه ی غذا و کارت دعوت می شه. علاوه بر این پذیرایی از تعداد کمتر مهمونها راحت تره و خدمه با آسودگی بیشتری به اونها رسیدگی خواهند کرد.

 

2- تاریخ عروسی :  در فصل تابستون هزینه های عروسی بیشتره سعی کنید در سایر فصول مراسم بگیرید و همچنین از برگزاری مراسم در اعیاد مذهبی مثل عید غدیر و قربان خودداری کنید چون در این روزها حتی قیمت گل و شیرینی بیشتر از سایر روزهای ساله.

 

3- تزیینات سفره عقد: برای تزیین سفره عقد سعی کنید از گلهای همان فصل که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنید. استفاده از شمع و صدف بسیار کم هزینه خواهد بود.

روش های کاربردی برای کم کردن هزینه های عروسی

 

4- کیک عروسی : جای یک کیک چند طبقه ی بزرگ کیکی کوچکتر با لایه ها و طبقات کمتر سفارش بدید و محتویات داخل کیک رو ساده و کم ولی خوش مزه در نظر بگیرید.

 

5- لباس عروس : اینکه از عروس خانومی بخایم لباس ارزون تری انتخاب کنه اصن امکانپذیر نیست و هیچ دختری اینو نمیپذیره ولی می تونید لباس عروستونو بلند انتخاب کنید تا نیاز یه خرید کفش گرون قیمت نداشته باشید.

 

6- ساقدوش ها: ساقدوش ها رو در انتخاب  لباسشان آزاد بذارید، اگر ساقدوش ها احساس آزادی بیشتری بکنند ، راحتر قبول می کنند که هزینه لباسشونن رو خودشون پرداخت کنند. برای صرفه جویی در هزینه دسته گل ساقدوش ها از حلقه های گل دور دست استفاده کنید حتی میتونید آنها را با روبان و گل های مصنوعی زیبا خودتون درست کنید.

 

منبع: پلمس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *