وزارت نفت در برابر کارمند شدن نمایندگان مجلس سکوت کرد

خبر جدیدی که در خبر گزاری های کشور پخش شد و باعث تفرقه بین نمایندگان مجلس شد و وزارت نفت سکوت کرد .

نفت یکی از وزارتخانه های خبرسازی در بین وازرت خانه های موجود در ایران می باشد که همواره در هر روزی خبری جدید را با خود به همراه خواهد داشت. این بار هم موضوع به کارمند شدن نمایندگان در داخل این وزارتخانه باز می گردد. انتخابی که توانسته عواقبی را برای وزیر نفت به دنبال داشته باشد. اما اینکه چرا وزیر نفت در خصوص سؤالات پرسیده شده جوابی ندارد ، هنوز هم جای بحث و گفتگو خواهد داشت و نیازمند رسیدگی های هرچه بیشتر و تمام تر می باشد.

شاید به خاطر داشته باشید که چندی پیش یک سری از نمایندگان و منتقدان وزیر نفت کنونی در خصوص چرایی  به کارگیری نمایندگان در این وزارتخانه از او سؤال پرسیدند که وی با پاسخ های کوبنده ی خود این موضوع را به حاشیه کشانده و پاسخ هایی هرچند غیر منطقی را ارائه داد. اما رئیس مجلس هم نسبت به این اقدام ایستادگی نموده و در رابطه با آن واکنش نشان داد ، وی گفت در صورتی که بار دیگر نمایندگان حاضر در مجلس پس از اتمان کارشان کارمند وزارت نفت شوند ، برخورد جدی با وزیر رخ خواهد داد.

اما این روزها از وزیر نفت در رابطه با تعداد نمایندگان به کار گرفته و پست و . . . سؤالاتی پرسیده شد که هنوز هم در خصوص آن توضیحاتی ارائه نشده است. وزیر نفت وزیری ست که در خصوص هر سؤالی به دقت پاسخ می داد ، در برخی از مواقع حتی با حاشیه کشاندن موضوع اما در پایان پاسخی را ارائه می نمود ، اما اینکه در رابطه با نمایندگان قبلی و کارمند های فعلی وزارتخانه ، چرا سخنی به میان نمی آورد ، بسیار مورد بحث و گفتگو قرار دارد.

سکوتی بسیار مشکوک که وزیرنفت و تمامی همتایان آن در بر گرفته اند خبر از یک اتفاق بزرگ می دهد. اما اینکه این خبر چیست و در چه زمانی افشا خواهد شد ، هنوز جای بحث و بررسی دارد. جالب تر آنکه این سکوت تنها به وزیرنفت ارتباطی ندارد ، بلکه تمامی فعالان در خبرگذاری ها و رسانه های اجتماعی و . . . هم این سکوت را در برگرفته اند و هیچ یک از آنها در این خصوص توضیحاتی را ارائه نخواهند کرد. اما در هر صورت مشخص خواهد شد که به چه دلیلی تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با اعتراض به نسبت کمتری از سایر وزرا نسبت به این وزیر رأی مثبت خود را اعلام نموده اند.

وزارت نفت و سکوت در برابر کارمند شدن نمایندگان مجلس
کارمند شدن نمایندگان مجلس

چرا باید نمایندگان حاضر در مجلس از آینده ی خود پس از اتمام دوره نمایندگی ترس داشته باشند و این چنین به دنبال جایگزینی برای شغل خود باشند. مردم نمایندگان را امین خود می دانند و این افراد در دوره ای که در مجلس حضور دارند باید با تمام وجود برای مردم خدمت کنند و بغیر از این فکر به مسئله ی دیگری همچون شغل آینده ی خود فکر نکنند. همه ی آنها برای آنکه آینده ای تضمین شده داشته باشند و در وزارت خانه ای که یکی از پولدارترین وزارت خانه ها است مشغول بکار شوند ، تعداد رأی بالایی به زنگنه داده اند. این تحلیل بسیاری از فعالان سیاسی خواهد بود.

با یک بررسی ساده لیستی از نمایندگان گذشته افشا شده است که حکایت های عجیبی را مطرح خواهد کرد. هر تعداد نماینده ای که در دوره های گذشته به عنوان یک نماینده برای مردم خود خدمت می کرد و هم اکنون از کار بازمانده و از قضا از مدافعان بسیار سخت نگنه هم بوده ، به یکی از پست های نفتی درآمده است. هرچند که بسیاری از آنها توانایی لازم را برای پست های خود از نظر تخصصی ندارند ، اما از نظر وزیر نفت آنها تأیید شده هستند و به هیچ عنوان تغییری در این ارتباط رخ نخواهد داد.

همین مسئله حاکی از آن است که نمایندگان کنونی برای آنکه به همان حقوق و مزایای قبلی خود باز نگردند خواه ناخواه باید یکی از پیروان وزیر نفت باشند تا بتوانند مزایایی همانند آنچه که در حال حاضر از آن بهره مند هستند را تا پایان عمر در دست داشته باشند ، در غیر این صورت هیچ فردی نمی تواند شغلی بهتر را برای آنها در نظر بگیرد. همین امید خود یکی از نشانه های ابهام در رابطه با رأی های به دست آمده برای وزیر نفت است که با سکوت مطلق خود ابهام را به یقین تبدیل خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *