10 گام برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

موفقیت در زمینه کارآفرینی نیازمند تلاش و استقامت فوق العاده زیادی است.  متاسفانه، هیچ کسب و کاری وجود ندارد که بتواند به طرز جادویی و بدون هیچگونه تلاشی به نتیجه برسد. اکثر کارآفرینان موفق ویژگی های اساسی یکسان و الگوهای مشابهی دارند و روش های خاصی را دنبال می کنند. شور و شوق ، اشتیاق و نگرش مثبت از ویژگی های یک کارآفرین موفق است. داشتن این ویژگی ها علاوه بر داشتن مهارت ذاتی نیازمند یادگیری اصول اولیه است. ما در اینجا به بررسی این اصول می پردازیم تا بتوانیم راه های موفقیت در کسب و کار را برای شما تا حدودی هموار کنیم.

گام اول : کاری که انجام می دهید دوست داشته باشید.

علاقه و اشتیاق کلید ماندن در یک کسب و کار است. آبراهام لینکلن بارها شکست خورد ولی دست از تلاش برنداشت. همیشه سعی کنید در کاری که شروع کرده اید پشتکار داشته باشید. اگر علاقه وجود نداشته باشد مقاومت در برابر شکست ها کار دشواری است.

 

گام دوم: گام های کوچک بردارید.

شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از افراد با یک سرمایه گذاری شش ماهه یا در یک مدت کوتاهی به ثروت رسیده اند اما این موارد بسیار نادر هستند. سعی کنید همیشه مدیریت ریسک داشته باشید. مدیریت ریسک یکی از فاکتورهای اساسی برای شروع یک کسب و کار موفق است.

 

گام سوم: از دیگران یاد بگیرید.

کارآفرینان موفق اغلب در گذشته برای دیگران کار کرده اند و تجربیاتی به دست آورده اند. از شکست های سایر کارآفرینان درس بگیرید و همیشه بدنبال یادگیری باشید.

 

گام چهارم: یاد بگیرید چگونه از خودتان حمایت کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید و هر وقت کار خوبی انجام دادید خودتان را تشویق کنید.

 

گام پنجم: به طور مداوم کار کنید.

به عنوان یک کارآفرین وقتی کاری را شروع می کنید باید همواره پیگیر باشید. کارآفرینی با کارمندی بسیار متفاوت است وقتی کسب و کاری را شروع کردید باید همه وقت خود را به آن اختصاص دهید و افکار خود را روی کارتان متمرکز کنید.

 

گام ششم: برنامه ریزی داشته باشید.

با نگاهی به زندگی کارآفرینان موفق مانند استیو جابز میبینیم که برنامه ریزی زمینه رسیدن به موفقیت است. همه کارهایی که برای رسیدن به موفقیت لازم دارید لیست کنید و همین حالا شروع کنید.

 

گام هفتم: یک برند بسازید.

ساخت یک وبلاگ و یا سایت در زمینه کسب و کارتان می تواند بسیار کمک کننده باشد

 

گام هشتم: هیچوقت برای شروع دیر نیست.

بسیاری از کارآفرینان در سنین بالا و حتی بعد از بازنشستگی به فکر این کار افتاده اند و شروع کرده و به موفقیت های چشم گیری هم رسیده اند. در هر سنی که هستید می توانید به ایده های جدید برای کارآفرینی فکر کنید و استارت بزنید.

 

گام نهم: یک تیم بسازید.

از افرادی که مهارت و استعداد کافی دارند برای ساخت یک گروه کمک بگیرید. می توانید از بازاریابانی با اعتماد به نفس بالا برای شناسایی برند محصولتان  استفاده کنید.

 

گام دهم: رویکرد روش و رفتار کاریتان را ارزیابی کنید.

نگرش منفی و تنبلی عامل اصلی اتلاف وقت و هزینه شماست. اشتباهاتتان را بپزیرید و در هنگام رویارویی با چالش ها مانند یک رهبر بزرگ عمل کنید.

 

علاوه بر همه موارد گفته شده باید ورزش، رژیم غذایی مناسب و خواب کافی داشته باشید. مطالعه کتاب های انگیزشی بسیار مفید خواهد بود. راه خود را ادامه دهید و تا رسیدن به نتیجه دلخواه دست از تلاش برندارید. اغلب مدیران موفق برنامه ریزی روزانه دارند. حتی برای معاشرت های شبانه هم می توان وقت گذاشت. باید برای همه کارها و فعالیت های روزانه برنامه ریزی داشت و تعادل و توازنی در زندگی شخصی برقرار کرد.  این تعادل به پیشرفت هر چه سریع تر شما کمک خواهد کرد.

منبع سایت پلمس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *