تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین
تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین

تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین

تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین

تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین
تاثیر مخرب اسپری مو بر سلامت جنین

امروزه که لوازم آرایش دارای مواد شیمیایی مختلفی است باید دقت داشته باشیم که استفاده از این لوازم و مواد تاثیر مخرب بر بدن ما نداشته باشد.

خانم های باردار نیز باید کاملا در استفاده از این مواد شیمیایی دقت کنند زیرا تاثیر ان ها بر جنین بسیار شدید خواهد بود.

تماس با اسپری مو در دوران بارداری برای نوزاد خطرناك است.

اگر زنان در دوران بارداری با اسپری مو به ویژه در محل كار مانند آرایشگاه تماس زیاد داشته باشند، خطر تولد نوزادان پسر آن ها با مشكلات و نواقص اعضای تولید مثلی، افزایش پیدا می‌ كند.

در این وضعیت نوزادان پسر با نقص اعضای جنسی متولد می ‌شوند، به طوری كه مجرای ادراری آن ها از غدد جنسی جدا می‌ شود.

دانشمندان كالج ایمپریال لندن تاكید كردند كه تماس مادران با اسپری مو در دوران بارداری خطر بروز این نقص عضو را در نوزادان پسر تا دو برابر افزایش می ‌دهد.

این اسپری مو حاوی موادی است که روی عملکرد نرمال سیستم ترشحات هورمونی تأثیر گذار است. اسپری مو با اثر خود می تواند به صور مستقیم بر روی عملکرد آلت تناسلی اختلال ایجاد کند. در طی تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده اند که درصد زیادی از مادران بارداری که در سه ماهه اول بارداری از اسپری مو استفاده کرده اند ، پسران آنها به عارضه ی اختلال هورمونی و اختلال عملکرد در آلت تناسلی دچار شده اند. در عین حال در مادرانی که از این محصول آرایشی ستفاده نمی کردند این ریسک بسیار پایین بوده است.

هرچند که این شرایط زندگی حیات آدم ها را تهدید نمی کند ، انجام هرگونه عمل جراحی بر روی پسران کوچک به خود بیمار و والدین آن ضربه ی روحی وارد خواهد نمود. پس بهتر است قبل از ابتلا به این عارضه به فکر پیشگیری از آن نیز باشیم.

درمان در هیپوسپادیازیس شامل عمل جراحی می باشد. معمولا اینگونه عمل ها بین یک تا چهار ساعت به صورت مداوم طول خواهد کشید . البته باید به یاد داشته باشید که این میزان بستگی به میزان بیماری شخص دارد. در مواردی که بیماری در حالت خفیف قرار دارد ، تنها کاری که باید انجام شود این است که پزشک یک مجرای جدید در نوک آلت تناسلی ایجاد کند و سوراخ قبلی را نیز ببندد.

نکات مهم در استفاده از اسپری مو

1- بلافاصله اسپری كنید:

برای اینكه اسپری‌ها و حجم دهنده‌های مو بهتر روی موهای شما بنشینند،بهتر است اول قوطی آنها را خوب تكان دهید و سپس آن را در فاصله 30 سانتی متری موهایتان نگه دارید و از این فاصله آن را روی موهایتان اسپری كنید.

2- دهان و چشم‌هایتان را ببندید:

برای اینكه قطرات این افشانه‌ها كمتر در دهان و بینی شما وارد شوند بهتر است هنگامی كه خودتان یا آرایشگر می‌خواهد آنها را روی سر شما اسپری كند،چشم‌هایتان را ببندید و دستتان را روی بینی و دهانتان بگذارید حتی می‌توانید از یك ماسك برای پوشاندن بینی و دهانتان استفاده كنید و بهتر است پس از اسپری كردن این محصولات روی موهایتان آن محل را ترك كنید و تهویه اتاق را روشن كنید و یا پنجره‌ها را باز كنید.

3- در فضای آزاد اسپری كنید:

برای اینکه محصولات شیمیایی كمترین اثر را روی سلامت شما و اعضای خانواده‌تان داشته باشند،بد نیست پس از اینكه موهایتان را سشوار كشیدید و نوبت به استفاده از این محصولات رسید به حیاط یا ایوان منزلتان بروید و در فضای آزاد این محصولات را روی موهایتان اسپری كنید.باقی ماندن قطرات این افشانه‌ها در فضای منزل و تجزیه شیمیایی آن می‌تواند روی سلامت شما اثرات نا مطلوبی بر جای بگذارد.

4- اسپری ‌سبز بخرید:

در سال‌های اخیر بعد از این همه حرف و حدیث كه پشت سر این محصولات در دنیا بوده است،سرانجام كارخانه‌های سازنده به این فكر افتاده‌اند كه محصولاتی از این دست را تولید و روانه بازار كنند كه سازگاری بیشتری با سلامت انسان‌ها و محیط زیست داشته باشند روی این محصولات واژه سبز نوشته شده است.توصیه ما به شما این است كه این انواع را خریداری كنید تا سلامت خودتان و دیگر افراد روی كره زمین را فراهم كرده باشید.

منبع : پلمس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *