معجزه روغن زیتون برای موها

معجزه روغن زیتون برای موها

معجزه روغن زیتون برای موها

نکات مهم برای تهیه روغن زیتون اصل

برای استخراج روغن زیتون، میوه ها را بدون اینکه هسته آن ها خرد شود در آسیاب له می کنند. سپس خمیر حاصل را در داخل کیسه هایی که از الیاف گیاهی بافته شده، قرار می دهند و در فشار ملایم و بدون دخالت گرما روغن زیتون بسیار مرغوبی استخراج می کنند. طعم این روغن ملایم و رنگ آن روشن است به طوری که از زرد روشن مایل به سبز تا زرد طلایی تغییر می کند.

برای مصارف دارویی باید منحصرا از روغن فشار اول استفاده کرد. از باقیمانده فشار اول ، با افزودن مقداری آبجوش یا بدون آب جوش و تحت تاثیر فشار زیاد، روغن دیگری بدست می آید که همان روغن زیتون معمولی است. ارزش روغن فشار دوم به مراتب کمتر از روغن فشار اول است.

مصارف آرایشی روغن زیتون

– مالش دادن روغن زیتون تازه به پوست سر قبل از خوابیدن به مدت 10 روز ار ریزش موی سر جلوگیری می کند. پس از مالیدن روغن به موها و پوست کف سر، موها را با پارچه ای بسته و هنگام صبح با شامپوی مناسبی موی سر را شستشو دهید.

– برای جلوگیری از سفید شدن و ریزش مو، روغن زیتون را بر موی سر، مژه و ابروها بمالید.

– برای درمان شوره سر چنانچه روغن زیتون را بر پوست سر ماساژ دهید مفید است.

ویتامینه کردن مو با مواد طبیعی

درمان موهای چرب

چهار قاشق غذاخوری خاک رس سبز را با دو قاشق غذاخوری روغن فندق و 5 قطره اسانس روغنی سرو کوهی مخلوط کنید و کمی آب ولرم به آن اضافه کنید تا خمیر پرقوامی به دست آید این خمیر را مستقیما روی موها بمالید، 20 دقیقه صبر کرده و سپس موها را آبکشی کنید این مخلوط موجب پالایش و ملایمت پوست سر شده و ترشح چربی را تحت کنترل درمی آورد.

درمان موهای شکننده

زرده تخم مرغ دو عدد با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و دو قاشق غذاخوری الکل طبی را در هم مخلوط کرده و آن را با همزن سیمی به خوبی بزنید تا اجزای آن با یکدیگر مخلوط شوند، و آن را روی موهای خود بمالید.

درمان موهای خشک

دو قاشق غذاخوری کره گیاهی و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و بر روی سر گذاشته، پس از 20 دقیقه موها را با یک شامپو ملایم بشویید. این محلول موجب نرمی و درشندگی موها شده و مواد مغذی مورد نیاز آن را تامین می کند.

 

گردآورنده سایت پلمس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *