آنچه باید درباره این المپیک بدانید

آنچه باید درباره این المپیک بدانید

بالاخره تا چند ساعت دیگر مشعل المپیک در بامداد شنبه روشن میشود و انتظار چند ساله مردم  و ورزشکاران به پایان میرسد .

مراسم افتتاحیه

مراسم افتتاحیه المپیک 2016 در یکی از بزرگترین ورزشگاه های فوتبال جهان یعنی مارکانا که در شهر ریو واقع شده است برگزار میشود . دو سال قبل نیز افتتاحیه جام جهانی فوتبال در این ورزشگاه برگزار شده بود . ورزشگاه ماریو فیلیو یا همان مارکانا با آن معماری زیبایش میتوان به عنوان یکی از بی نظیرترین ورزشگاه های جهان نام برد که دو اتفاق بزرگ جهانی در آن رخ میدهد . این ورزشگاه بزرگ و غول پیکر در شهر ریودوژانیرو داقع شده است و در سال 1950 قبل از جام جهانی ساخته شده است .

زمان شروع مراسم افتتاحیه المپیک

مراسم افتتاحیه در ساعت 20 به وقت محلی و 3:30 دقیقه به وقت تهران برگزار میشود . و نمایندگان 206 کشور در این مراسم رژه میروند . پرچمدار کاروان ایران را هم زهرا نعمتی بر عهده دارد . و  سی ان ان نیز پیشبینی کرده است که حدود 3 میلیارد نفر افتتاحیه را به صورت زنده تماشا کنند .

ریودوژانیرو

ریو دوژانیرو به معنی رودخانه است که به اختصار ریو نامیده میشود . ریو آب و هوای گرمسیری دارد و دمای هوا در زمان المپیک حدود 25 درجه سانتی گراد میباشد .

آیا ریو دوژانیرو امن است

یکی از عواملی که مسافران و مسئولان برگزار کننده المپیک را نگران کرده است درصد جُرمی است که در این کشور رخ میدهد . زیرا سرقت مسلاحه در این شهر و شهر های محرومی مثل ریو عادی است . اما مسئول برگزار کننده این مراسم بزرگ چندین هلیکوپتر و پهپاد را در طول برگزاری این مراسم در شهر ریو به پرواز در می آورد . همچنین کماندوهای ارتش را نیز مسئول نظم در این شهر کرده است .

مهمانان ویژه المپیک

برخی از چهره های سیاسی مهمانان مراسم افتتاحیه المپیک هستند .بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا،وزیر خارجه ایتالیا ،  رئیس‌جمهور صربستان، آرژانتین، کلمبیا، پرتغال، پاراگوئه، مجارستان، فرانسه، امیر قطر، پادشاه هلند،  از جمله مهمانان حاضر در این مراسم خواهند بود.

المپیک

در المپیک ریو 206 کشور حضور دارند ، 10000 ورزشکار  در این دوره با هم رقابت میکنند، تعداد ورزشکاران ایرانی 63 نفر است . دو رشته جدید گلف و راگبی نیز در این دوره اولین حضور  را دارند  و در انتها 17 روز المپیک به طول خواهد انجامید .

پلمس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *