چه دمنوش هایی از سرماخوردگی پیشگیری میکند

چه دمنوش هایی از سرما خوردگی سرماخوردگی پیشگیری میکند

 چه دمنوش هایی از سرماخوردگی پیشگیری میکند

چه دمنوش هایی از سرماخوردگی پیشگیری میکند

کم کم به فصل سرما نزدیک میشیم و احتمال اینکه افراد به سرماخوردگی دچار بشن زیاده برای همین سعی کردیم اطلاعات دمنوش هایی رو که باعث پیشگیری از سرماخوردگی میشن برای شما تو سایت قرار بدیم .

چگونه از سرما خوردگی جلوگیری کنیم

یکی از بهترین دمنوش ها برای فصل پاییز که فصل خشکی هوا و  سرماخوردگی  است، ترکیب آویشن و عسل می باشد و در افراد با سیستم ایمنی ضعیف بسیار مفید است.

پیشگیری از سرما خوردگی با دمنوش

برای پیشگیری و درمان عفونت ریه مصرف دمنوش گیاه پولک، پونه،آویشن، مرزنجوش و بابونه برای پاکسازی بدن از عفونت و ویروس بسیار موثر است.

دمنوش گل محمدی، گیاه دم اسب، زعفران و هل در فصل پاییز در تقویت سیستم ایمنی و مشکلات کلیوی موثر است.

مصرف دمنوش اکیناسه(سرخارگل)، بابونه و چای کوهی برای پیشگیری از سرماخوردگی و رفع عفونت برونشیت تاثیر چشمگیری دارد.

این پژوهشگر طب سنتی اظهار داشت: برای رفع سرفه های خشک یا خروسک چهار تخم یا لعاب دانه به مفید است، همچنین استفاده از بخور اکالیپتوس و عنبر النسارا برای پاکسازی محیط زندگی توصیه می شود.

استفاده از دمنوش زنجبیل، دارچین، زعفران و چای کوهی برای افزایش گردش خون و گرمایش بدن در فصل سرما مناسب است که در افراد مبتلا به فشارخون استفاده از لیمو امانی در کنار آن موثر است.
در زمان سرما و آلودگی هوا مصرف دمنوش سنبل الطیب، گل گاوزبان، لیمو امانی و گل ساعتی برای تقویت اعصاب و جلوگیری از گرفتگی عروق تاثیر چشمگیری دارد.
دمنوش ترکیبی پر سیاوشان، زوفا، آویشن و سنبل الطیب روزی یک استکان صبح ناشتا برای تقویت ریه و دفع مواد صنعتی و سرطان زا بسیار مفید است.
در استفاده از دمنوش ها به طبع افراد باید توجه شود، یادآور شد: افراد با طبع گرم نباید زعفران، آویشن و عسل را مصرف کنند زیرا در ابتلا به آفت دهان تاثیرگذار هستند و توصیه می شود این اشخاص از لیمو ترش یا لیمو امانی برای ایجاد تعادل در دمنوش ها استفاده کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *