علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران
علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران

علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران

علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران

علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران
علت قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران

قطع شدن تماس صوتی تلگرام در ایران به علت ضرر مالی اپراتور ها؟

تلگرام که جدیدا یک قابلیت جدید در نرم افزار خود برای جهان اضافه کرده احتمالا به علت ضرر زدن به اپراتور ها در ایران فیلتر شود.

قابلیت تماس صوتی تلگرام در 25 فروردین 96 برای ایرانی ها فعال شده است.

حالا با فراهم شدن این امکان در سراسر جهان نیازهای مختلف مخاطبان این برنامه پوشش داده شده و استفاده از تلگرام در هر سطحی ممکن خواهد شد، به نحوی که از روز گذشته تا کنون حجم بسیار بالای استفاده از این تماس ها سرورهای شبکه را دچار مشکل کرده و برقراری مکالمات را دچار اختلال کرده است. شلوغی بیش از حد خطوط در لحظات ابتدایی و وارد شدن حجم بالایی از تماس به یکباره کنترل سرورها را با اختلالاتی مواجه کرد و تماس صوتی در حال حاضر ناممکن شده است.

اما چند لحظه پیش تلگرام با انتشار توئیتی از کاربران خواست تا برای رفع مشکل پیام مستقیم یا صوتی یک api-id برای آنها ارسال کنند.

طبق آزمایش های گوناگون و شواهد کاربران ، تماس رایگان صوتی تلگرام که از تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ برای ایرانیان فعال شده در شبکه ‌های اینترنت همراه اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل و رایتل مسدود شده است. پس از گذشت ساعاتی از این اتفاق ، “پاول دورف” موسس تلگرام در توییتی این مسدودسازی را تایید کرده و اینچنین گفت:

ما تماس صوتی را برای کاربران ایرانی فعال کرده ایم اما اپراتورهای ایرانی ، شروع به مسدود کردن آن کرده اند.

نتیجه این شد که اگر یکی از دو مخاطبی که قصد صحبت کردن با هم را دارند و از اینترنت همراه شرکت همراه اول ، ایرانسل و رایتل استفاده می کنند ، تماس بعد از زنگ خوردن در حالت برقراری ارتباط یعنی Connecting قرار می گیرد و بعد از چند ثانیه تماس قطع می‌ شود و اگر هر دو فرد ، از اینترنت های خانگی استفاده نمایند تماس با موفقیت انجام خواهد شد.

روابط عمومی همراه اول این چنین اعلام نمود: اصولا بحث فیلترینگ از طرف شرکت زیرساخت و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه پیگیری می‌ گردد و اپراتورها هیچ نقشی در آن ندارند. همچنین روابط عمومی ایرانسل نیز در خصوص توییت رسمی شرکت تلگرام این چنین گفت: مشترکین عزیز ، ایرانسل هیچ نقشی در اختلال بوجود آمده در تماس صوتی اپلیکیشن تلگرام ندارد.

منبع : مجله تفریحی پلمس

یک دیدگاه

  1. چرت گرفتن همش‌زیر سر خودشونه که برای اینکه منافعشون ب خطر نیوفته قطش کردن
    …چون کسی دیگه شارژ نمیخره باهاش زنگ بزنه و با تلگرام حرف میزنن

    مثل وقتی که تماس رایگان و اس ام اس رایگان روی یاهو مسنجر فعال شد و دسترسیش برای ایران قطع شد که خود اپراتور های ایران قطع کردنش

    این پول‌هایی که اینجوری میرسه دستتون حرومتون انشالله خرج درمان زن و بچتون بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *